Ekonomi

Dolar/TL 19.40 seviyesinden işlem görüyor

Dün yatay hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışın hızlı bir şekilde altında 19,3871’den kapattı.

Yeni güne primli başlayan Dolar/TL, saat 11.10 itibarıyla bir önceki kapanışının yüzde 0.1 üzerinde 19.4040’tan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 21,2580’den, yüzde 0,1 artışla 24.1550’den satılıyor.

Dün yüzde 0,4 gerileyen dolar endeksi yeni günde yüzde 0,2 artışla 101,9 seviyesinde dengelenirken, euro/dolar paritesi yüzde 0,1 kayıpla 1,0960 seviyesinde alıcı buldu.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecekteki para politikasına ilişkin belirsizliklerin fiyatlamayı zorlaştırmaya devam ettiğini söyledi.

Ekonomide soğuma sinyallerinin beklendiği bu dönemde analistler, ABD’de alınan güçlü sinyallerin “şahin” politikalarını beklenenden daha uzun süre uygulamada tutabileceğini ve bunun varlık fiyatları üzerinde baskı oluşturabileceğini belirterek, bu durumun da daraldığını söylediler. Fed’in politika alanı.

Analistler, Banka’nın para piyasalarındaki fiyatlamalarda 25 baz puan faiz artırımına devam edeceğine dair beklentilerin güçlü olduğunu belirterek, bugün açıklanacak olan Fed’in Bej Defter Raporu’ndan alacağı sinyallerin tahmin edildiğini bildirdi. , beklentiler üzerinde etkili olabilir.

Euro Bölgesi’nde bugün enflasyon verilerinin takip edileceğini de belirten analistler, teknik olarak dolar endeksinde 101.5 ve 100’ün takviye, 103 seviyesinin ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

haber-maltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu