Haber

Irak Parlamento Heyeti Depremin Vurduğu Suriye’yi Ziyaret Etti

BAĞDAT, 11 Şubat (Xinhua) — Irak parlamentosundan bir heyet Cuma günü depremden etkilenen Suriye’ye bir destek ziyareti gerçekleştirdi.

Meclis’ten yapılan yazılı açıklamada, Meclis Birinci Başkan Yardımcısı Muhsin el-Mendelavi’nin Suriye’nin başkenti Şam’da Suriye Başbakanı Hüseyin Arnus ile görüşerek Suriye devletine taziyelerini ilettiği belirtildi. ve insanlar.

Mendelawi, kriz bitene kadar Irak’ın Suriye’ye yardım göndermeye devam edeceğini söyledi.

Irak’ın tutumunu takdir ettiğini kaydeden Arnus, yüzbinlerce Suriyeli ailenin zorlu hava koşullarında evsiz kaldığını, bu nedenle ülkesinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Irak parlamentosunun Facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre, günün erken saatlerinde Suriye Parlamento Lideri Hammuda Sabbag ile görüşmeye gelen Mendelawi, Irak tarafının Suriye’ye “her türlü desteği” sağlama sözü verdiğini söyledi. depremden etkilenen bölgelerde kurtarma ve yardım çalışmaları.

Irak Başbakanlık Medya Ofisi’nden yapılan basın açıklamasında, Irak Başbakanı Muhammed Şii el-Sudani’nin Pazartesi günü depremden zarar görenlere kurtarma grupları, acil tıbbi malzeme, gıda ve yakıt gibi acil yardım malzemelerinin gönderilmesi talimatını verdiği belirtildi. Türkiye ve Suriye’deki bölgeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu