Haber

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde CHP Genel Başkanı olarak görevine devam edecek.

Partisinin kümelenme toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, veda açıklaması yaptı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu, “Bugün bu kürsüye veda etmek için buradayım” dedi.

AKŞENER’E BİLDİRİ GÖNDERDİ

Kılıçdaroğlu, adaylık sürecinde anlaşmazlık yaşadığı Meral Akşener’e de mesaj göndererek, “Arada bir ülkücünün damarı olur, bunu çok iyi bilirim” dedi.

GENEL BAŞKANLIĞI SERBEST Mİ EDECEK?

Parti kümesinde yaptığı konuşmanın ardından meclis muhabiriyle makamında gündeme gelen Kılıçdaroğlu, “Kürsüye veda ettiniz, cumhurbaşkanı adaylık sürecinde cumhurbaşkanlığına devam edecek misiniz?” sorusuna “Evet” yanıtını verdi.

“İNŞA ETMEK İÇİN KARŞILIKLI GÜVEN GEREKLİDİR”

Kılıçdaroğlu, siyaset kurumu ile vatandaş arasında güvensizlik olduğunu ve bunun bir an önce son bulması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: “İyi bir emekle, iyi bir emekle tüm sorunlar çözülür. Güven. Toplum çok bölünmüş durumda. Bu atmosferden çıkmak lazım. Karşılıklı güven oluşturmak lazım. “Siyasetçi milletine, halk da siyasetçiye güvenmeli. Ahlaki değerleri güçlü bir siyaset anlayışı ve ahlaki değerleri güçlü bir siyaset anlayışı Türkiye’ye gelmelidir.”

TABLO 6’DAKİ TARTIŞMALAR

6’lı masada konuya ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, “Tartışmalar tabii ki doğaldır. Tartışma olmayan yerde hayat olmaz. Tartışma olur. Önemli olan tokalaşmayı bilmektir. tartışır, sorunu çözerseniz sorun kalmaz.”

“ŞARTLARIN EN KISA ZAMANDA İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR”

Deprem bölgesinde çadır, su ve zemin sorunları devam ediyor; Kadınların ve erkeklerin kendilerine has sorunları olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Şartlar hala çok iyi değil. Bir an önce şartların iyileştirilmesi gerekiyor. Bunlara sahip çıkmak lazım. Sonuçta problemlerin yaşandığı bir ortam olmalı. Depremzedelerin sesi çıkıyor. O sorunları dile getirmek benim görevim.”

“PEK ÇOK ALANIN SORUNLARI VAR”

Kılıçdaroğlu, siyasi iktidarın misyonunun bu sorunlara çözüm üretmek olduğunu ancak bugüne kadar sağlıklı bir çözüm üretildiğini görmediklerini vurgulayarak, “Çadırdan müdahaleye kadar birçok alanda sorunlar var. Koordinasyon yok” dedi.

“KUTU GÜVENLİĞİ BURADA SAĞLANIYOR”

CHP lideri, “Seçimin deprem bölgesinde yapılabileceğinden endişeniz var mı?” “Hayır, sandık orada güvende. Her partinin bir temsilcisi olacak. Hayır, bizim bir derdimiz yok” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, “Cumhur İttifakı üyelerinden tebrik telefonu geldi mi?” Sorunun cevabı “Hayır” oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu