Haber

Orman Kurtarma Timi ekipleri deprem bölgesinde hayat kurtarıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde orman yangınlarına müdahale amacıyla kurulan Orman Kurtarma Timi (ORKUT), sarsıntılı bölgede enkaz altında kalan çok sayıda kişiyi yaraladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından orman yangınlarına müdahale etmek için kurulan özel eğitimli ORKUT ekipleri, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Kahramanmaraş’ta 78 ORKUT ekibi, 533 orman işçisi, Hatay’da 140 ORKUT, 784 orman işçisi, Malatya’da 10 ORKUT, 24 orman işçisi, Adıyaman’da 45 ORKUT ve 205 orman işçisi olmak üzere toplam 273 ORKUT ve 1546 orman işçisi tasarruf için çalışıyor. Vatandaşlar altında kaldı.

BEBEK VE ÇOCUK SAĞA GETİRİLDİ ORKUT ekipleri, küçük kızı beyin sarsıntısı geçirdikten sonra saatlerce aradıkları enkazdan kurtardı. Depremzede çocuk ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Başka bir binanın enkazı altında kalan bebek, ORKUT ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Bebeğin annesini arama çalışmaları sürüyor. Adıyaman’da enkaz altında kalan Ahit Abdullah Gül (20) ile annesi Fatmagül Gül’ü (65) de ORKUT ekipleri saatler sonra yaralı halde buldu. Sakarya ORKUT ekipleri bölgede bulunan 1 kişiyi 51 saat sonra yaralı olarak çıkarmayı başardı. Hatay’da enkaz altında kalan bir kişi de 53 saat sonra ORKUT ekipleri tarafından kurtarıldı.

ORKUT grupları deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

havsa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu