Yaşam

Yazarlar Malkara’da Kitapseverlerle Buluştu

Malkara Kaymakamlığı öncülüğünde, Malkara Belediyesi ve Malkara Kent Konseyi iş birliğinde düzenlenen “Tekirdağlı Yazarlar Malkara’da Okuyucularıyla Buluşuyor” etkinliği 26 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 14.30’da Malkara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. yazarların katılımıyla.

Tekirdağlı yazarların okuyucularıyla buluştuğu Malkara’daki etkinliğe; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Nurten Yontar, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Deva Partisi İlçe Başkanı Filiz Yıldırım Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ahmet Nazif Balcı, Malkara İl Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçay, Malkara Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Öznur Akyol, sivil toplum kuruluşu liderleri, Kent Konseyi Üyeleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Basın Mensupları ve kitapsever vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve tüm aziz şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada; “Geçmişimize ışık tutacak, geleceğimize yön verecek değerli yazarlarımıza hoş geldiniz. Genç arkadaşlarımızı bu salonda görmek ayrı bir keyif. Tüm katılımcılara teşekkür etmek istiyorum. Bugün Tekirdağ’ın geçmişine ışık tutan, vizyon olarak gençlere örnek olan çok değerli yazarlarımız var. Umarım güzel bir röportaj olur. Siz de yazarlarımızın eserlerini inceleyebilir ve beğenebilirsiniz.

Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel yaptığı konuşmada okumanın önemine dikkat çekerek katılımcılara teşekkür etti.

Malkaralı küçük yazar Azra Bilgan, konuşmasının ardından Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’e kitap hediye etti.

Kitapseverlerin ilgisinin yoğun olduğu yazar buluşmasında Tekirdağlı yazarlar kısa konuşmalar yaptı.

Konuşmaların ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yazarlara plaket takdim etti.

Etkinliğin ardından Tekirdağlı yazarlar kitaplarını imzalayarak katılımcılara takdim etti.

Etkinlik öncesinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, yemekli programda Tekirdağlı yazarlarla öne çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu